NEO – Najnowsza technologia blockchain w branży

Jeśli poszukasz na temat NEO coin, znajdziesz znaczenie będące zapewne synonimem ‘młody’ lub ‘nowy’. Przemianowanie na nową nazwę miało swoje uzasadnienie. W momencie założenia w roku 2014 przez założycieli Da Hongfei i Erika Zhang w Chinach, nazywało się to Antshares. W następnym roku dostępne już było jako środowisko aplikacji typu open source oparte o społeczność. Omówimy teraz, jaki jest związek NEO z blockchainem, kryptowalutami oraz jakie daje korzyści w branży finansowej. 

Nieco więcej na temat NEO:

Środowisko aplikacji NEO coin jest głęboko zakorzenione w idei technologii blockchain. Blockchain pozwala na natychmiastowe namierzenie i odzyskiwanie danych. Pozwala na rozwój aplikacji i dystrybucję kryptowaluty w sposób bezpieczniejszy, a zarazem bardziej zdecentralizowany. Przenosi to decentralizację na zupełnie nowy poziom, ponieważ niepotrzebny jest pośrednik zabezpieczający dane, gdy są one wykorzystywane w transakcjach.

W oparciu o tą ideę, NEO coin usiłuje połączyć cyfrowe aktywa, cyfrową tożsamość i kontrakty inteligentne w ‘inteligentną gospodarkę’. Dzięki blockchainowi łatwiej jest przemieszczać swoje aktywa cyfrowe, bezpieczniejszym jest też tworzenie cyfrowej tożsamości i umożliwia to takie funkcje, jak kontrakty inteligentne (więcej na ten temat później).

Jak to działa? 

Kiedy bierze udział strona trzecia, może ona działać oportunistycznie, stanowiąc w ten sposób dla Was moralne zagrożenie. Właśnie dlatego posiadanie i przenoszenie aktywów cyfrowych w środowisku scentralizowanym jest bardzo ryzykowne. Podobnie jest w przypadku cyfrowej tożsamości. 

Dzięki Blockchainowi i ‘inteligentnej ekonomii’ NEO coin decentralizacja jest jak najbardziej możliwa. Jako, że blockchain czyni udostępnianie danych bezpieczniejszym, cyfrowe aktywa można tworzyć (twórcy aplikacji) i swobodnie przemieszczać w ramach platformy pomiędzy różnymi kontami. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kodowanych (tworzonych jako aplikacje przez programistów) inteligentnych kontraktów a także innych aktywów cyfrowych (aplikacji) pomagających ułatwić proces. Inteligentne kontrakty są to natychmiastowe płatności coinami natywnymi tuż po zakończeniu transakcji.

Dodatkowe objaśnienie wewnętrznego funkcjonowania: 

Za swoje dzieła twórcy aplikacji wynagradzani są natywnymi coinami NEO coin, zwanymi również NEO, oraz jeszcze jednym zwanym GAS. Przy użyciu dwóch typów coinów natywnych (wraz ze wzrostem limitu) i kontraktów inteligentnych, mobilność aktywów cyfrowych wzrasta dziesięciokrotnie, przez co przelewy między dwoma hipotetycznymi kontami są niemal natychmiastowe. Istnieje tutaj dodatkowa warstwa ochrony poprzez weryfikację tożsamości cyfrowych wszystkich członków biorących udział w transakcjach. 

Korzyści:

Efekty docelowej ‘Inteligentnej Ekonomii’ są olbrzymie. Główną korzyścią jest obszerna mobilność w obrębie sieci/platformy. Cyfrowa identyfikacja dostarcza dodatkowej warstwy ochrony. Transakcje są zawsze szybkie i bezpieczne dzięki czynnikom opisanym w poprzednich sekcjach.

Natywne krypto-waluty są wypłacalne i ograniczone do platformy i stanowią niesamowity czynnik w tworzeniu i mobilności aktywów cyfrowych na platformie. Czynniki te nadają im nieodłączną wartość, zapewniając im w ten sposób okazję do obrotu nimi na krypto-giełdach i za pośrednictwem brokerów.