Analiza Cenowa Bitcoin (BTC): Analiza Historii Rynkowej Bitcoin

Bitcoin zdołał utrzymać się na pozycji największej kryptowaluty, niezmiennie posiadając rangę pierwszego i największego zasobu krypto według kapitalizacji rynkowej. Stworzona w 2009 BTC była punktem zapalnym wielkiej lawiny różnych altcoinów, tokenów i innych cyfrowych zasobów opartych na blockchain, wszystkich o różnych celach. BTC nigdy nie zostało wyprzedzone, ani pod względem ceny za jednostkę czy kapitalizacji rynkowej. Bitcoin niezmiennie utrzymuje większość udziałów rynkowych na rynku z ponad 2000 cyfrowych zasobów – wciąż ponad 50% łącznej wartości rynku to udziały Bitcoin.

Analiza Cenowa Bitcoin (BTC)

Bitcoin osiągnął rekordową cenę w grudniu 2017, kiedy to największa kryptowaluta handlowa osiągnęła $20 000 za jednostkę i prawdopodobnie uczyniła z kilku osób milionerów – zależnie od tego jak dobrze handlarze i inwestorzy przygotowali się na nagły skok wartości. Bitcoin pociągnął za sobą także resztę rynku, więc wszystkie duże kryptowaluty także doświadczyły rekordowych cen. Od czasu osiągnięcia rekordowej ceny $20 000 za jednostkę, Bitcoin stracił ponad 63% wartości w okresie ostatnich dwóch lat, zgodnie z danymi na Listopad 2019. Najniższi kurs Bitcoina wynosiłi nieco ponad $67 za jedno BTC w roku 2013, co oznacza, że BTC doświadczyło niewiarygodnego wzrostu 10500% w ciągu 6 lat. W okresie jednego roku, od listopada 2018 do listopada 2019, Bitcoin zyskał ponad 66% w ciągu ostatnich 365 dni. Pomimo znacznego spadku w listopadzie 2018, kiedy to cały rynek kryptowalut stracił ponad 50% łącznej wartości rynkowej, kurs Bitcoina zdołało odzyskać ponad 60% i zbliżyło się do ceny sprzed listopadowego spadku. Tak jak przy ogromnym wzroście w grudniu 2017, kiedy to Bitcoin pociągnął za sobą ogromne wzrosty cen innych kryptowalut, BTC dyktowało także negatywne trendy rynkowe w listopadzie 2018. W listopadzie 2019, Bitcoin miał cap rynkowy prawie 130 miliardów dolarów. Dzieląc to przez 18 milionów jednostek obecnie znajdujących się w obiegu. Maksymalna podaż Bitcoin to 21 milionów jednostek BTC.

Bitcoin, Crypto, Virtual, Money, Free Stock Photo - Public Domain ...

Czego Można Oczekiwać Po Bitcoin (BTC) w 2020?

Wielu analityków i stron analitycznych pracuje nad przewidywaniem ceny Bitcoin, jednakże dowolna inwestycja, nawet w Bitcoin, niesie ze sobą ryzyko i niepewność, więc nigdy tak naprawdę nie wiesz, jak ewoluuje twoja pozycja w BTC. W oparciu o obecne trendy rynkowe i najnowsze zmiany ceny Bitcoin, analitycy przewidują, że największe handlowe krypto wejdzie w 2020 z wartością między $8000 a $6000. Początek nowego roku to okres entuzjazmu rynkowego, więc BTC prawdopodobnie doświadczy znacznego wzrostu ceny w okresie między końcem roku 2019 a początkiem 2020. Wzrosty wynikające z entuzjazmu zazwyczaj kończą się spadkiem wynikającym z masowym wyprzedawaniem pozycji BTC, aby zarobić.